POKiN w Krakowie pyta: Czy Sejm uhonoruje pułkownika Kuklińskiego?

( w patriotycznym Parku Jordana w Krakowie) 

(wszystkie zdjęcia – Józef Wieczorek)

Czy Sejm uhonoruje pułkownika Kuklińskiego ?

Pani Marszałek Sejmu RP Ewa Kopacz

Przewodniczący Klubów Parlamentarnych

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do Pani Marszałek oraz do przewodniczących wszystkich klubów parlamentarnych obecnej kadencji o podjęcie przez Sejm RP na jednym z najbliższych posiedzeń jednozdaniowej uchwały o treści:

„Pułkownik Ryszard Kukliński dobrze zasłużył się Rzeczypospolitej Polskiej”.

( W katedrze Mariackiej w Gdańsku)

30. rocznica wprowadzenia przez komunistyczny reżim PRL stanu wojennego jest dobrą okazją do wyrażenia hołdu człowiekowi, który z narażeniem życia własnego i swojej rodziny odważnie stanął w obronie narodowych imponderabiliów, od początku lat 70. ubiegłego wieku owocnie działając – w tajnej współpracy z Amerykanami – na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i uratowania światowego pokoju, zagrożonego przez ofensywne plany militarne Związku Sowieckiego.

( na warszawskich Powązkach Wojskowych)

Bohaterska postawa śp. płk. Kuklińskiego już dawno powinna zostać doceniona przez najwyższe władze RP. Nasze Porozumienie od wielu lat zabiega u kolejnych prezydentów Rzeczypospolitej o uhonorowanie go Orderem Orła Białego i awansem generalskim.

(w Parku Jordana w Krakowie) 

Uważamy, że podjęcie przez Sejm RP zaproponowanej wyżej uchwały byłoby aktem dziejowej sprawiedliwości wobec człowieka, który całkowicie i z doskonałymi rezultatami poświęcił się walce z sowieckim imperium zła, przecierając szlaki do wyzwolenia Polski, a także innych państw Europy środkowo-wschodniej spod kremlowskiego jarzma.

Sekretarz POKiN                           Przewodniczący POKiN

Stanisław Palczewski                    Edward Jankowski

(w patriotycznym Parku Jordana w Krakowie

– uroczystośc w rocznicę śmierci – 11 lutego 2011 r.) 

5 uwag do wpisu “POKiN w Krakowie pyta: Czy Sejm uhonoruje pułkownika Kuklińskiego?

 1. Komu przeszkadza pamięć o płk. Kuklińskim?
  Od sprofanowania popiersia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego w alei Wielkich Polaków krakowskiego Parku im. Henryka Jordana upłynęło już kilka dni. Mam nadzieję, że policja nadal prowadzi energiczne dochodzenie w celu ustalenia sprawców, które zakończy się sukcesem.
  Dziwi mnie natomiast milczenie organizacji, których symbole zostały wymalowane w nocy z poniedziałku na wtorek na monumencie. Przypominam, że były to znaki Falangi i Narodowego Odrodzenia Polski. Także e-mail, który trafił we wtorek przed południem do kilku krakowskich redakcji oraz do wielu prawicowych i konserwatywnych portali internetowych sugerował, że dewastacji popiersia dokonali skrajni narodowcy.
  Wierzę, iż jest to fałszywy trop, ale moja wiara słabnie wobec braku zdecydowanej reakcji środowisk używających przywołanych wyżej symboli.
  dr Jerzy Bukowski hm
  były reprezentant prasowy
  płk. Ryszarda Kuklińskiego w Polsce

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s