Pikieta antybanderowska przed stadionem Cracovii – migawki

Pikieta antybanderowska przeciwko

udziałowi w towarzyskim meczu piłkarskim 

członków faszystowskiej „Swobody”, 

która na Ukrainie gloryfikuje morderców Polaków i Żydów.

(fot. Józef Wieczorek)

W sobotę, 28 maja br. o godz. 10.00 w Krakowie, przed wejściem  na stadion KS „Cracovia” przy ul. Kałuży, miała miejsce  pikieta antyfaszystowska. Chodziło o mecz piłki nożnej reprezentacji rad miejskich Krakowa i Lwowa.  Protestowali mieszkańcy Krakowa zaniepokojeni fraternizacją krakowskich radnych z Platformy Obywatelskiej z faszystami – banderowcami ze Lwowa . W delegacji lwowskiej rady wykazywano  10 radnych z rządzącej we Lwowie faszystowskiej partii „Swoboda”  (do niedawna: Socjalistyczno-Nacjonalistyczna Partia Ukrainy). (por. blog Księdza Tadeusza Isakowicza – Zaleskiego http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=4187) W pikiecie wzięło udział ok. 20 osób.  ‚Piłkarze’ weszli na stadion tylnym wejściem


26 uwag do wpisu “Pikieta antybanderowska przed stadionem Cracovii – migawki

   1. I Ormianie mieszkałi we Lwowie, i Polacy,i Żydzi, a nie tylko banderowcy, jak teraz

   2. Czemu nie milion- taka sama bzdura.Tak w Polsce w ogóle Polaków nie było, tylko Ukraińcy- ludzie wy jesteście chorzy…

 1. Poznań jest z Wami. Informacja o Pikiecie jest na mojej stronie. Tak trzeba reagować. Każdymi dostępnymi siłami. Nie można dopuszczać do przejścia obojętnie nad takimi działaniami. Trzeba też drukować ulotki rozdawać ludziom na ulicach niech wiedzą kogo goszczą włodarze miasta…
  Jak można nie protestować, udawać że tematu nie ma? Wyobrażacie sobie Amerykanów, którzy udają że nie ma tematu dotyczącego mordu na 200 tys ich obywateli? To tylko świadczy o tym jakim małostkowym ludziom oddaliśmy władzę. Osobom, które nie bardzo czczą pamięć pomordowanych obywateli kraju, w którym żyją i którym kierują. Robią to od przypadku do przypadku w zależności czy akurat są na horyzoncie jakieś wybory… Straszne…

 2. Шановні сусіди. Непотрібно наколювати і так складну ситуацію. У вас-поляків і у нас Українців є свої національні герої, і непотрібно обливати брудом наших героїв. Ваші так звані герої дуже багато лиха наробили нам УКРАЇНЦЯМ і ви це добре знаєте.Історія через певний проміжок часу повторюється, але в зворотню сторону. Майте це на увазі.
  Вам більше повезло у цьому, що у вас не має таких сусідів як у нас. Це звичайно МОСКАЛІ.

  1. Ваши герои убивали и в Белоруссии ( Шухевич 201 батальон), и в Польше (Бандера теракты 30-х убийство Перацкого)и на Украине – вырезали Куты над Черемошем. Убивали ни в чем неповинных людей

 3. Pikietę popieram i dziękuję jej uczestnikom. Dziwi mnie jednak, że taka skromna..? Szkoda, że Kresowianie są rozproszeni, podzieleni i nie potrafią zbiorowo walczyć z naszymi władzami zarówno krajowymi jak i regionalnymi, o prawne usankcjonowanie ludobójstwa na ok 200 tyś cywilnych obywatelach polskich Kresów Wschodnich, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA, w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Do liczby zamordowanych trzeba doliczyć około 800 tyś wypędzonych, w tym nie ustaloną liczbę rannych… Może teraz, w nadchodzących wyborach zmobilizujmy się do działania.

  1. „Pikietę popieram i dziękuję jej uczestnikom. Dziwi mnie jednak, że taka skromna..? Szkoda, że Kresowianie są rozproszeni, podzieleni i nie potrafią zbiorowo walczyć”

   Oni też ??? I nie potrafią zidentyfikować tych TW, którzy nimi kręcą ?
   To i nic dziwnego, że tak słabo naciskają w sprawach tak ważnych .

 4. придурки ви поляки! мало вас москалі під Хатиню положили і гарно літак на посадку завели з вашим керівництвом країни а ви ніхера не можете їм зробити тільки хуй цілувати! Вам з ними треба виясняти відносини а не з Україною! Мазурами ви були Мазурами і залишитесь!!!!!!

  1. Катынью дебил бандеровский, буква ка. Хатынь совсем другое.

 5. Спасибо Вам ,что помните что такое фашизм. Гоните прочь эту нечесть с вашей земли ! Их единицы и они позор Украины

 6. „Kraków nie dla banderowców”

  http://www.dziennik.krakow.pl/pl/aktualnosci/malopolska/1146666-krakow-nie-dla-banderowcow.html

  W ramach obchodzonych w Krakowie „Dni Lwowa” na zaproszenie Rady Miasta w sobotę na stadionie „Cracovii” odbył się mecz piłkarski pomiędzy radnymi obu miast.
  Wizytę lwowian zbojkotowali radni z Prawa i Sprawiedliwości, którzy nie wzięli udziału w żadnej z uroczystości. Twierdzą bowiem, że nie należy bratać się z przedstawicielami poglądów faszystowskich i antypolskich. – Wielokrotnie zwracałem się do przewodniczącego Rady Miasta z sygnałami, że nie możemy gościć faszystów w naszym mieście i podejmować ich za pieniądze podatników – mówi radny Mirosław Gilarski z PiS. Dodaje, że porównania Stepana Bandery do Józefa Piłsudskiego, jakie czynią radni „Swobody”, wołają o pomstę do nieba – historycy mówią bowiem o Banderze, że jest trzecim, po Stalinie i Hitlerze, katem narodu polskiego.
  Przeciwnicy wizyty radnych ze „Swobody” złożyli pięć dni temu zawiadomienie do prokuratora generalnego „o planowanym przyjeździe do Polski osoby podejrzanej o przestępstwa polegające na zaprzeczaniu zbrodni ludobójstwa, gloryfikacji faszyzmu i nacjonalizmu” – można przeczytać w piśmie. Ich zdaniem przewodniczący delegacji Iwan Grynda zaprzecza zbrodniom SS „Galizien” w Hucie Pieniackiej, a ponadto wychwala SS. Przypominają również, że inny z członków delegacji Andriej Chomickyj głosi hasła rasistowskie, pisząc np. „Murzyni – rasa czarna – to rasa zdegenerowana”.
  Z powodu wizyty „banderowców” w Krakowie około 20 osób w strugach deszczu protestowało przed meczem przy bramie stadionu. – Nie mogę uwierzyć, że krakowscy radni są tak niedoinformowani i nie wiedzą, z kim będą grali. Przecież to kochankowie faszyzmu. Zatrważa fakt, że oficjalnie żadna organizacja nie włączyła się czynnie do naszego protestu. Polacy nie odzyskali animuszu i są lękliwi w kwestiach wschodnich – mówił Ryszard Bocian, jeden z uczestników pikiety……

 7. Bulwersują mnie niektóre wypowiedzi Ukraińców. Najwyraźniej widać, że są edukowani przez tych nacjonalistów ukraińskich z pod znaku UPA, którzy za wszelką cenę chcą ukryć prawdę, jak nie tylko sami mordowali kobiety i dzieci polskie, ale zmuszali też wszystkich okolicznych Ukraińców do udziału w tych mordach. Mordowali też Ukraińców z małżeństw mieszanych. Wyraźnie widać z tych wypowiedzi internautów, że probanderowcy bardzo skutecznie ukrywają prawdę o swoich barbarzyńskich poczynaniach na Polakach, zwalając wszystko na Rosję i komunę. Kachana młodzieży ukraińska! Apeluję do Was starajcie się poznać prawdę na własną rękę, bo inaczęj nigdy nie zrozumiećie o co Polakom chodzi.
  Karol syn zastrzelonego na drodze ojca tylko za to, że był Polakiem. Zapytajcie swoich antypolskich nauczycieli, jakie piosenki śpiewali w latach 1942 – 43. Najczęściej słysałem piosenkę smert lacham, smert żydam …

 8. Radni Krakowa okryli się hańbą i potępiamy ich za polityczną ciemnotę. Zobaczcie film „ŻELAZNA SOTNIA” nakręcony w Tarnopolu o sotni UPA „Hromenki”, która mordowała naszych żołnierzy w Biesczadach i ludność cywilną.Pieniądze na jego wykonanie dało Ministerstwo Onrony Ukrainy. Film nakręcony został w 2004 roku,to jest wówczas gdy nasze polityczne barany, pomagały Juszczece dojść do władzy. Tak się odwdzięczył, że z oficerów Armii Krajowej zrobił bandytów, gwałcicieli Ukainek, a Wjsko Polskie walczące z tą sotnią w Bieszczadach pokazano jako bandę.OTWÓRZCIE CIEMNE KOŁTUNY I ZASLEPIENI RAJCOWIE KRAKOWA OCZY i zobaczcie jak we Lwowie kwitnie faszyzm w stylu OUN i”SWOBODY”.

 9. Hymn dla „SWOBODY”: Szczej ne wmerła Ukraina, ale umrzeć musi. Jak bolszewik niedobije to pod płotem zgnije.Z takimi „bohaterami” jak Stepan Bandera i Roman Szuchewycz Ukraina nie ma prawa być samodzielnym pańsdtwem, bo na przykładzie Lwowa,Tarnopola,Stanisławowa,Łucka i Równego widać jak odradza się tam FASZYZM, splamiony krwią ofiar zbrodniczej UPA.

 10. Mała pikieta w Krakowie, a wielki szum za Bugiem.

  =====================
  http://forum.for-ua.com/read.php?1,962310

  Вот так поляки встречали Заднепроходцев и нацюцюрников в Кракове:

  Поляки: „Краков – не для фашистов-бандеровцев”

  http://photo.segodnya.ua/politika/polyaki-krakov-ne-dlya-fashistov-banderovtsev/
  Жители Польши показали „свою огромную любовь” к „Свободе”. Фото с сайта wkrakowie.wordpress.com

  http://polemika.com.ua/news-66594.html#title
  В Кракове призвали бойкотировать фашистов-бандеровцев
  Нелюбовь поляков к «Свободе» едва не стала причиной срыва традиционного футбольного матча между львовскими депутатами и их польскими коллегами. В субботу у стадиона, где проходил турнир, собрались около двух десятков краковчан с плакатами: «Краков не для фашистов-бандеровцев». Об этом сообщает „Сегодня”

  Игра все-таки состоялась (правда, с почти пустыми трибунами), победили львовяне со счетом 3:1. Накануне депутаты польской партии «Право и справедливость» призвали земляков бойкотировать матч с «фашистами». Львовские и краковские депутаты гоняют вместе мячи уже четвертый год, но инцидент произошел впервые. Фото – здесь

  Причина – после победы «Свободы» на местных выборах почти половина львовской команды состояла из ультранационалистов (10 человек из 23 – люди Тягнибока). «Не хотим брататься с депутатами, которые организовывают марши в честь Бандеры и эсесовцев, убивших сотни поляков. Я за сотрудничество с Украиной, но демократической, а не фашистской», – заявил депутат краковского горсовета Мирослав Гилярский. «Свободовцы» назвали призывы к бойкоту «мнением отдельных лиц». Депутаты правящей польской партии «Общественная платформа» не захотели раздувать скандал: попросили коллег не вмешивать в спорт политику и вышли на поле с львовянами.

  Напомним, два года назад поляки не пропустили через границу участников велокросса «По следам Бандеры».

  ====================

  „Свободовцев” в Кракове назвали фашистами

  http://archive.censor.net.ua/go/viewTopic–id–431981

  „Свободовцев” в Кракове назвали фашистами

  http://www.segodnya.ua/news/14254134.html

  ===========

  http://news2000.com.ua/news/sobytija/v-mire/172556

  «Свободовцев» в Польше назвали фашистами

  В субботу, 28 мая, в Кракове у стадиона, где проходил традиционный футбольного матч между львовскими депутатами и их польскими коллегами, собрались около двух десятков краковчан с плакатами: «Краков не для фашистов-бандеровцев».

  Игра все-таки состоялась (правда, с почти пустыми трибунами), победили львовяне со счетом 3:1. Накануне депутаты польской партии «Право и справедливость» призвали земляков бойкотировать матч с «фашистами». Львовские и краковские депутаты гоняют вместе мячи уже четвертый год, но инцидент произошел впервые, – сообщает газета «Сегодня»

  Причина — после победы «Свободы» на местных выборах почти половина львовской команды состояла из ультранационалистов (10 человек из 23 — люди Тягнибока).

  «Не хотим брататься с депутатами, которые организовывают марши в честь Бандеры и эсесовцев, убивших сотни поляков. Я за сотрудничество с Украиной, но демократической, а не фашистской», — заявил депутат краковского горсовета Мирослав Гилярский.

  «Свободовцы» назвали призывы к бойкоту «мнением отдельных лиц». Депутаты правящей польской партии «Общественная платформа» не захотели раздувать скандал: попросили коллег не вмешивать в спорт политику и вышли на поле с львовянами.

  ===========

  Для поляков Свобода-фашисты!
  http://my.mail.ru/community/politica_2008/6C1AB708EAAB265A.html
  В субботу, 28 мая, в Кракове у стадиона, где проходил традиционный футбольного матч между львовскими депутатами и их польскими коллегами, собрались около двух десятков краковчан с плакатами: «Краков не для фашистов-бандеровцев».
  Игра все-таки состоялась (правда, с почти пустыми трибунами), победили львовяне со счетом 3:1. Накануне депутаты польской партии «Право и справедливость» призвали земляков бойкотировать матч с «фашистами». Львовские и краковские депутаты гоняют вместе мячи уже четвертый год, но инцидент произошел впервые, – сообщает газета «Сегодня»
  Причина — после победы «Свободы» на местных выборах почти половина львовской команды состояла из ультранационалистов (10 человек из 23 — люди Тягнибока).
  «Не хотим брататься с депутатами, которые организовывают марши в честь Бандеры и эсесовцев, убивших сотни поляков. Я за сотрудничество с Украиной, но демократической, а не фашистской», — заявил депутат краковского горсовета Мирослав Гилярский.
  «Свободовцы» назвали призывы к бойкоту «мнением отдельных лиц». Депутаты правящей польской партии «Общественная платформа» не захотели раздувать скандал: попросили коллег не вмешивать в спорт политику и вышли на поле с львовянами.
  =============

  В Кракове львовян встретили антифашистскими лозунгами
  http://forum.korrespondent.net/read.php?2,1513883,page=1

 11. Jakim prawem banderowcy i postbanderowskie organizacje gloryfikujące ludobójców chcą obarczyć swoimi zbrodniami wszystkich Ukraińców. Ukraińcy nie zgadzajcie się na to, to tylko hańbi wasz naród na wieki. Porachunki Polacy maja tylko z banderowcami – mordercami niewinnych prostych ludzi – w tym kobiet ,dzieci, kapłanów…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s